Jezioro Okonin- ciekawe atrakcje

kwi 18, 2019 przez

Jezioro Okonin- ciekawe atrakcje

Jezioro Okonin mieści się 30 km od Torunia.Zbiornik retencyjny zalicza się do grupy jezior bezodpływowych powierzchniowo. Znajdująca się linia brzegowa jest praktycznie w całości otoczona lasami. Jeżeli szukamy cichego i urokliwego miejsca do wypoczynku, a przy tym chcemy zjeść smacznie i świeżo to jezioro Okonin koło Torunia będzie idealnym miejscem.

 

W restauracjach otoczonych przepięknymi lasami możemy zjeść zarówno dania z ryb jak i dania mięsne. W okresie letnim, kiedy wypoczywają całe rodziny z dziećmi pobliskie bary serwują szybkie dania typu hamburger, pizza czy hot dog. W pobliżu znajduje się sklep spożywczy, gdzie kupimy zimne napoje i lody. Natomiast jeżeli ktoś chce zrobić większe zakupy może udać się do leżącej kilka kilometrów dalej miejscowości Ciechocin. Kiedy nie ma pogody i jest pochmurno lub deszczowo możemy wybrać się na wycieczkę do pobliskich lasów. Oprócz zebrania kosza grzybów można zrobić sobie wędrówkę dookoła jeziora, jednak bądźmy odpowiednio przygotowani, gdyż na zwiedzenie całego jeziora potrzebujemy ok. 2 godzin. Jeżeli jesteśmy miłośnikami łowienia ryb, możemy wykupić składkę i łowić „bez stresu”. Natomiast jeżeli lubimy zwiedzać zabytki możemy wybrać się na wycieczkę do Golubia-Dobrzynia oddalonego o około 10 km, gdzie latem organizowane są znane na całym świecie turnieje rycerskie.Dla osób, które przyjechały na dłużej świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu będzie wycieczka do Torunia, gdzie znajduje jest mnóstwo pięknych i wartościowych zabytków.

 

Okonin koło Torunia jest dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi, jak i dla fanów jedzenia i wędkarstwa oraz zwiedzania zabytków. Każdy znajdzie odpowiednie atrakcje dla siebie.

 

Podobne

Tagi