Kefalinia Grecja i jej wyspy

cze 8, 2021 przez

Kefalinia Grecja i jej wyspy

Kefalonia, choć obecnie często słyszy się również nazwę Kefalinia, to grecka wyspa na Morzu Jońskim – największa z Wysp Jońskich. Przeważa na niej surowy górzysty krajobraz, jednak to nie jest powód, by skreślać tą wyspę pod kątem turystycznym. Wręcz przeciwnie. Kefalinia Grecja i jej wyspy.

Niezwykły krajobraz wyspy

Każdy kto choć raz widział Kefalonię na żywo chwali piękne biały klify, niezwykłe góry i widok jaki się z nich rozpościera na cudowne plaże i niezwykle czyste, niemal szmaragdowe morze. Niesamowite są również miasteczka w których obowiązkowo są klimatyczne tawerny, pachnące greckim jedzeniem.
Jeśli więc szukasz miejsca na swoje prawdziwe greckie wakacje Kefalinia zachwyci cię swoim pięknem, greckim krajobrazem, jedzeniem i wspaniałą pogodą.

Turystyka Kefalonii

Stolicą wyspy jest Argostoli piękne miasto nad zatoką, które warto zwiedzić ze względu na piękną architekturę i grecki klimat.
Najbardziej znanym miejscem na wyspie jest Myrtos Beach , czyli plaża na północnym zachodzie. Co prawda jest tu słabo rozwinięta infrastruktura turystyczna, jednak wspaniałe warunki naturalne i fakt, że kręcono tutaj film “Kapitan Corelli” w gwiazdorskiej obsadzie z Nicolasem Cage’em, Penelopą Cruz i Christianem Bale przyciąga.
Południowo-wschodnia część szczyci się Skalą czyli jedną z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Co w niej takiego niezwykłego? Przepiękna plaża piaszczysto kamienista, która niemal jak obraz w ramie jest otoczona lasem sosnowym. Na dodatek to prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny, który potrafi zachować swój grecki charakter. Będąc tutaj nie można nie odwiedzić tawerny lub tradycyjnego baru, zobaczyć stare miasto i ruiny dawnej rzymskiej willi.
Następnym przystankiem może być Agia Barbara czyli piaszczysto-żwirowa plaża w Katelios, rybackiej wiosce niedaleko Skalie. Ma ona łagodne zejście do morza i wspaniały widok na wyspę Zakynthos. Na dodatek jest to spokojna okolica porośnięta lasami sosnowymi, poprzecinana wieloma trasami spacerowymi.

Podobne

Tagi