Kilka ciekawostek o Japonii

lis 1, 2021 przez

Kilka ciekawostek o Japonii

Japonia to piękny kraj, który z pewnością warto odwiedzić. Piękne widoki, niebanalna roślinność, smaczne jedzenie – to przepis na udany wypoczynek. Jeśli chcesz wybrać się do kraju kwitnącej wiśni, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim kilka najważniejszych informacji na temat tego, z czego słynie kraj kwitnącej wiśni.

Japonia z czego słynie

Oto kilka ciekawostek i informacji na temat Japonii, które warto poznać:

  1. Góra Fudżi – chyba nie ma na świecie osoby dorosłej, która by o niej nie słyszała. Wśród Japończyków panuje ważna tradycja, według której przynajmniej raz w życiu należy podjąć próbę wspinaczki na tę imponującą górę. Droga na szczyt trwa kilka godzin, a wspinaczki nie ułatwia fakt, że wiele osób pragnie zdobyć szczyt góry.
  2. Kuchnia japońska – nie mogło zabraknąć informacji na ten temat na liście. Japonia słynie z różnorodnych i wyjątkowych dań. Ryż, warzywa, ryby i owoce morza oraz grzyby to tutaj podstawa. Warto także spróbować dań z glonami i wodorostami.
  3. Transport miejski – w Japonii działa naprawdę bardzo dobrze. Pojazdy są utrzymane w dobrym stanie, pociągi mogą pędzić nawet 300 km/h a punktualność to tutaj norma.
  4. Święta Bożego Narodzenia – w Japonii obchodzi je niewielki procent ludności. Sposób świętowania jest z pewnością ciekawy. Tradycją jest bowiem spożywanie w tym czasie posiłków z KFC.
  5. Automaty – jeśli chociaż raz w życiu oglądałeś jakiś dokument o Japonii, na pewno wiesz, że automatów tutaj nie brakuje. Można kupić w nich różne artykuły, dostępna jest nawet bielizna czy komiksy. Automaty można również często spotkać w restauracjach. Służą tam do składania zamówienia.
  6. Wysokie budowle – jeśli Japonia, to również wysokie budowle. Abeno Harukus czy TokyoSkytree to tylko niektóre przykłady imponujących budowli w Japonii.
  7. Pałeczki – to właśnie z ich pomocą można spożyć posiłek w kraju kwitnącej wiśni. Warto przed podróżą do Japonii nauczyć się korzystać z nich poprawnie.

 

Podobne

Tagi