Kiedy wysłać dziecko na kolonie?

wrz 28, 2020 przez

Kiedy wysłać dziecko na kolonie?

Kolonie letnie – najlepszy pomysł na wakacje

Kolonie letnie to doskonały pomysł na wakacyjną przygodę dziecka. Uczestniczą w nich już dzieci, które skończyły 7 lat. Przeważnie trwają około tygodnia (najkrótsze wynoszą 4-5 dni, a najdłuższe 14 dni). Obecnie dostępnych jest mnóstwo różnorodnych tematów i scenariuszy obozów.

Twoje dziecko może zapisać się na kolonie sportowe, artystyczne, bajkowe, z nauką języków obcych lub tańca. W tematach na wyprawę organizatorzy kolonii prześcigają się co roku, jest więc w czym wybierać. Zanim jednak zapiszesz swoje dziecko na kolonie, omów z nim wszystkie za i przeciw, a także pozwól mu wybrać odpowiednie.

Wakacje z korzyścią

W wakacje warto zapewnić dziecku jakąś rozrywkę. Rodzice nie dysponują aż tak długim urlopem, dlatego warto rozważyć wysłanie pociech na obozy i kolonie letnie. Co kolonie mogą wnieść do rozwoju Twojego dziecka, oprócz fantastycznej zabawy i radośnie spędzonego czasu? Otóż jest tego trochę.

Wyjazd kolonijny pomaga w rozwoju wielu niezbędnych umiejętności w życiu dziecka. Wspomaga naukę samodzielności Twojego malucha, podbudowuje jego poczucie własnej wartości. Dziecko uczy się funkcjonować poza domem, z dala od rodziny. Nawiązuje nowe przyjaźnie, dzięki którym korzysta z uroków obozowego życia. Dzięki wyjazdowi może zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowych rzeczy,a także poznać zupełnie nowe, nieznane dotąd sposoby zabawy.

Kolonie to uśmiech na twarzy dziecka

Z kolonii dziecko wraca zadowolone, radosne, wypoczęte i pewniejsze siebie. Czuje się dumne z tego, że dało sobie radę bez mamy i taty. Oczywiście pod warunkiem, że jest już gotowe na taki wyjazd, bo jeśli nie – może zatęsknić. Ale nic straconego, jeśli trafi na profesjonalnych opiekunów, odpowiednio się nim zajmą, aby nie zraził się do podróży.

Dobrze zorganizowane kolonie są wspaniałym wspomnieniem, pielęgnowanym w pamięci przez lata i wywołującym uśmiech na twarzy, niezależnie od tego, ile czasu minęło. Dlatego pozwól swojemu dziecku na przeżycie przygody, która wiele go nauczy, a jednocześnie zapewni mu wspaniałe wspomnienia.

Podobne

Tagi