Ciekawe miejsca w Mediolanie.

sty 24, 2021 przez

Ciekawe miejsca w Mediolanie.

Mediolan zwany europejską stolicą mody, to jedno z najliczniej odwiedzanych Włoskich miast. Zlokalizowany jest w rejonie Lombardii, która bezpośrednio graniczy ze Szwajcarią. Doskonała komunikacja powietrzna umożliwia odwiedzanie Mediolanu przy wykorzystaniu połączeń lotniczych z większości Europejskich stolic. Podobnie jak transport lotniczy, bardzo dobrze jest zorganizowana komunikacja miejska w samym Mediolanie. Dzięki czemu będąc w mieście chociażby tylko na weekend, można zwiedzić i zobaczyć kilka interesujących atrakcji.

Infrastruktura Mediolanu

Zwiedzając Mediolan możemy liczyć się wieloma udogodnieniami komunikacyjnymi. Po mimo długiej historii tego miasta, jest ono bardzo nowoczesne, posiada 4 linie metra o łącznej długości 100 km. Turyści mogą korzystać również z bardzo dobrze skomunikowanej bazy transportowej autobusów, tramwajów oraz rowerów miejskich. Transport publiczny umożliwia zwiedzanie także dalszych dzielnic miasta, w których również znajduje się wiele atrakcji wartych zwiedzania.
Warto pamiętać, że ścisłe centrum starego miasta jest wyłączone z ruchu samochodów, a za wjazd autem można spodziewać się mandatu

Mediolan ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Krótki spacer po centrum Mediolanu zagwarantuje ciekawe doznania i zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wytrawnych koneserów sztuki. A także zapewni wiele atrakcji dla każdego turysty niezależnie od wieku i zainteresowań. Oto kilka z najpopularniejszych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Mediolanie:

  1. Katedra w Mediolanie Duomo di Milano
  2. Zamek Sforzów
  3. Galeria Wiktora Emanuela II
  4. Kościół Santa Maria delle Grazi
  5. Pinacoteca di Brera z artystyczną dzielnicą
  6. Mediolańska opera La Scala
  7. Stadion piłkarski San Siro

W tym miejscu warto podkreślić, że każde z tych miejsc oddalone jest od pozostałych kilkanaście minut spacerem. Aby zobaczyć zobaczyć wszystkie (chociaż z zewnątrz), wystarczy 1 – 2 dni zwiedzania. W zależności od tego ile czasu będziemy chcieli spędzić w każdym z nich. Do Mediolanu dostaniesz się autobusem firmy Sindbad m.in. z pks Piła.

 

Podobne

Tagi