Zabytkowe Anzio we Włoszech.

lut 2, 2021 przez

Zabytkowe Anzio we Włoszech.

To niezbyt popularne włoskie miasto leżące nieopodal Rzymu. Dzięki swojej lokalizacji jest ono bardzo często odwiedzane przez turystów. Po mimo iż jego mieszkańcy utrzymują się przede wszystkim z rybołówstwa, to nie brak mu także ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz zabytków. Pozostałości, które można zobaczyć, sięgają czasów starożytnych, gdzie bogaci obywatele budowali swoje nadmorskie wille. W czasach II wojny światowej Azjo było miejscem bardzo dużej operacji desantowej, która w 1968 roku została zekranizowana przez Edwarda Dmytryka pod tytułem Anzio. Ruiny wielu budowli istnieją do dziś, są otwarte dla zwiedzających. Zabytkowe ruiny Villa Imperiale czy Caves of Nero, czyli plaża z ceglanymi ruinami z epoki Rzymskiej, które służyły samemu Neronowi.

Anzio zabytki

 1. Castel Sangallo.
  To forteca zbudowana przez państwo papieskie w 1500 roku, w celu obrony przed atakami morskimi. To renesansowa fortyfikacja, posiadająca piękny most zwodzonym. Aktualnie we wnętrzu znajduje się muzeum lądowania aliantów, Antykwarum oraz wystawy sztuki.
 2. Anzio BeachHead Museum
  Muzeum historyczne z przedmiotami pochodzącymi i z czasów II wojny światowej.
 3. Chiesa Parrocchiale dei Ss. Pio e Antonio
  Kościół znajduje się naprzeciwko głównego placu w Anzio, budowę rozpoczęto w 1850 r. I ukończono w 1855 r. Wnętrze podzielone jest na trzy nawy, z których największa ma około 16 m wysokości. Niektóre freski można podziwiać, np. ołtarz główny przedstawiający wizję św. Piusa V. Boczne kaplice poświęcone są św. Antoniemu
 4. Monumento ad Angelita di Anzio
  To pmnik Angelity autorstwa Anzio sul mare Angelita, dziecko Anzio, którym opiekowali się Amerykanie podczas lądowania i zmarło po bombardowaniu, było źródłem wielu kontrowersji i kontrowersji. Wokół historii powstania tego pomnika, krąży legenda o tym jakoby dwóch Amarykańskich żołnierzy, ratowało postrzeloną w brzuch Angelitę i wiozło ją jeepem do szpitala.
 5. Beach Head War Cemetery
  Jest to cmentarz Wspólnoty Narodów w Anzio.

 

Podobne

Tagi