Polskie skarby: Czorsztyn

mar 20, 2020 przez

Polskie skarby: Czorsztyn

Polska na świecie nie jest znana z zamków, a szkoda, bo na terenie naszego kraju jest ich całkiem dużo. Wiele z nich jest malowniczo położonych, co oznacza, że można spędzić w ich okolicy cały urlop. Domki letniskowe w Czorsztynie są idealnym miejscem na spędzenie rodzinnych wakacji w Pieninach.

Co robić w Czorsztynie

Miejscowość ta kojarzona jest głównie z zamku. Co więcej bardzo łatwo przepłynąć na drugą stronę jeziora i znaleźć się w Niedzicy, w której także znajduje się dawna warownia. Obydwa miejsca można zwiedzić i nie jest to kosztowana atrakcja. Będąc na wycieczce w Nidzicy, turyści chętnie korzystają z tutejszej plaży. Jest ona niewielka, ale zapewnia bardzo przyjemny wypoczynek nad morzem. Ciekawą atrakcją jest także zapora wodna wybudowana w latach 1975-1997. Jest dostępna jako obiekt do zwiedzania. Przewodnicy oprowadzają po elektrowni i tłumaczą jak tu wszystko działa. Taras widokowy jest jednak prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki. Rozciąga się stąd widok na jezioro Czorsztyńskie. Zobacz więcej na http://www.nauboczu.com.pl

Wypad w góry

Decydując się na pobyt w tym miejscu nie można nie zaplanować sobie wycieczki w Pieniny. Okoliczne góry nie wymagają od turystów bardzo dobrej sprawności, a liczne trasy bez problemu dostosujemy do naszych możliwości fizycznych. Nawet z dziećmi taka wycieczka powinna się udać. Z dłuższych tras bardzo polecane jest przejście do Czerwonego Klasztoru, a z krótszych na popularne Trzy Korony. Jedną z ciekawych opcji jest wycieczka dookoła jeziora. Jeśli za punkt naszego pobytu obieramy domki letniskowe w Czorsztynie śmiało pytajmy obsługę o mapki oraz polecane trasy. Czasem wiedzą również o miejscach, w których warto zjeść. Ceny w takich miejscach noclegowych są bardzo różne i oczywiście zależą od standardu. Można znaleźć pokój już od 30zł, ale apartamenty będą znacznie droższe – zapłacimy za nie około 100 czy nawet 200 złotych. Liczba miejsc noclegowych w każdym z nich to około 20, więc jeśli planujecie wyjazd w popularnym terminie – koniecznie zarezerwujcie coś wcześniej!

 

Podobne

Tagi