Dlaczego Pieniny? Co tam zobaczyć w ciągu kilkudniowej wycieczki?

sie 29, 2021 przez

Dlaczego Pieniny? Co tam zobaczyć w ciągu kilkudniowej wycieczki?

Pieniny to piękne miejsce, które na pewno należy zaznaczyć w swoim kalendarzu do odwiedzenia, a tym bardziej warto gdyż pomimo, że góry to największa atrakcja tutaj, to znajdą się również inne, które zachwycą każdego, a nie tylko wytrawnego spacerowicza.
Z pewnością najważniejszym elementem podróży będzie aparat fotograficzny i możesz być pewien, że wrócisz z wycieczki z kartą pełną zdjęć, które będą cię zachwycały za każdym razem gdy będziesz je przeglądać.

Pieniny ciekawe miejsca

Pieniny to pasmo górskie, które rozpościera się od Polski południowej po północną Słowację. Jest to miejsce które turyści chętnie odwiedzają dlatego, że góry tutaj nieco przypominają swoją skalistością Tarty, jednak nie są tak jak one wysokie i znajdą się tutaj również góry przypominające poziomem trudności Beskidy Śląskie czy Bieszczady. Także turysta pieszy, niezależnie od tego na jakim jest poziomie wprawy chodzenia po górach, znajdzie dla siebie odpowiednią trasę.

Najciekawszymi miejscami Pienin bez wątpienia są:

Szczyty górskie:

Trzy Korony to najwyższy szczyt Pienin Środkowych który liczy sobie 982 m n. p.m. , jest to chętnie odwiedzana góra przez turystów, bo bardzo atrakcyjna pod kątem urozmaicenia tras, które są skaliste oraz porośnięte roślinnością.

Sokolica to szczyt w północno – wschodniej części Pienin Właściwych wznoszący się 747 m n.p.m., znajduje się na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego. Na Sokolicy rosła słynna sosna, którą można zobaczyć na wielu fotografiach i jest charakterystyczna.

Wysoka najwyższy szczyt Pienin Małych, który ma 1050 m n.p.m., znajduje się poza Pienińskim Parkiem Narodowym, jest zaliczany do Korony Gór Polskich i uważany za trzeci najpiękniejszy szczyt pasma gór pienińskich.
Zabytki:

Zamek “Dunajec” w Niedzicy to fortalicja warowna z XIV wieku, która jest dostępna do zwiedzania wraz z wozownią i spichlerzem. Obecnie jest tutaj muzeum i pokoje gościnne. Cały kompleks wtapia się w piękny krajobraz.

Zamek w Czorsztynie ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku które są położone nad Jeziorem Czorsztyńskim, który jest dostępny do zwiedzania. Z zamku rozpościerają się wspaniałe widoki.

Inne miejsca przyrodnicze:

Wąwóz Homole, znajduje się w obszarze Pienin Małych we wsi Jaworka, a malownicze widoki kaskad stają się inspiracją dla artystów i oczywiście nie lada gratką dla spacerowiczów.

Wodospad Zaskalnik znajduje się na Sopotnickim Potoku, to ciekawa atrakcja dla turystów.

 

Podobne

Tagi